Dodatek do diesla czyszczący wtryski - skuteczna regeneracja wtryskiwaczy

Dodatek do diesla czyszczący wtryski - skuteczna regeneracja wtryskiwaczy
Autor MIlena Wojciechowska
MIlena Wojciechowska05.01.2024 | 5 min.

Dodatek do diesla czyszczący wtryski to produkt, który może uratować silnik diesla przed kosztowną naprawą. Regularne stosowanie takiego dodatku pomaga usunąć osady z wtryskiwaczy i przywrócić ich pełną sprawność. W efekcie silnik pracuje równomiernie, a zużycie paliwa się zmniejsza.

Kluczowe wnioski:
 • Dodatek do diesla powinno się stosować co 10-15 tys. km, aby zapobiec zapychaniu się wtryskiwaczy.
 • Objawami zanieczyszczonych wtryskiwaczy są m.in. nierówna praca silnika, wzrost zużycia paliwa i dymienie.
 • Dodatek rozpuszcza osady w układzie wtryskowym i przywraca optymalne ciśnienie wtrysku.
 • Z reguły wystarczy jednorazowe zastosowanie dodatku, aby oczyścić wtryskiwacze.
 • Koszt dodatku to kilkanaście złotych, podczas gdy wymiana wtryskiwaczy to wydatek rzędu kilku tysięcy złotych.

Dodatek do diesla czyszczący wtryski

Dodatki do oleju napędowego przeznaczone do czyszczenia wtryskiwaczy stają się coraz popularniejsze. Nic dziwnego! Regularne stosowanie takiego dodatku do diesla czyszczącego wtryski pozwala uniknąć drogich napraw związanych z niedrożnością układu wtryskowego.

Skąd biorą się zanieczyszczenia zapychające precyzyjne elementy wtryskiwaczy? W trakcie eksploatacji silnika w oleju napędowym gromadzą się szkodliwe substancje – sadza, lakiernicze pozostałości procesu rafinacji, produkty utleniania czy też osady powstałe w wyniku procesów starzenia oleju.

Jak działa dodatek czyszczący do oleju?

Dodatki do paliwa działają poprzez:

 • Rozpuszczanie nagromadzonych osadów
 • Zapobieganie wytrącaniu się nowych osadów
 • Odtłuszczanie i czyszczenie elementów układu wtryskowego
 • Przywracanie prawidłowego ciśnienia wtrysku i optymalnego rozpylania paliwa

Skuteczne dodatki do paliwa czyszczące wtryski opracowywane są na bazie specjalnie dobranych i stężonych detergentów. Są one w stanie „wymyć” drobiny brudu i lakieru osadzone w najwęższych szczelinach wtryskiwaczy.

Skuteczna regeneracja wtryskiwaczy diesla

Czyszczenie wtryskiwaczy przy użyciu dodatków do oleju napędowego to skuteczna regeneracja układu wtryskowego w warunkach domowych. Największą zaletą tej metody jest niezwykle niski koszt w porównaniu do profesjonalnego czyszczenia wtryskiwaczy w warsztacie.

dodatki do diesla czyszczące wtryski wyceniane są zwykle na poziomie kilkunastu-kilkudziesięciu złotych, podczas gdy koszt demontażu i naprawy układu wtryskowego w ASO może sięgać nawet 3000-4000zł!

Pojemność opakowania Cena dodatku do paliwa
250 ml 25 zł
500 ml 45 zł

Kiedy stosować dodatki do czyszczenia wtrysków?

Dodatkowe detergenty do oleju napędowego przeznaczone są zarówno dla kierowców samochodów z silnikiem wysokoprężnym, jak i posiadaczy diesli w maszynach rolniczych, koparkach czy prądnicach prądotwórczych pracujących na oleju napędowym.

Prewencyjnie dodatek czyszczący układ wtryskowy należy stosować regularnie, co 10-15 tys. km przebiegu. Usuwanie drobnych zanieczyszczeń na bieżąco zapobiega gromadzeniu się większych osadów.

Dodatkową porcję preparatu o działaniu czyszczącym warto dodać także w przypadku zaobserwowania pierwszych symptomów świadczących o pogarszającej się pracy układu wtryskowego.

Czytaj więcej: Cena złomu nierdzewnego - Najlepsze oferty i ceny

Objawy niedrożnych wtryskiwaczy - kiedy się martwić?

Do pierwszych niepokojących objawów pogarszającej się pracy układu wtryskowego należą:

 • Nierówna, nierówno przyspieszająca praca silnika
 • Spadek mocy i momentu obrotowego
 • Zwiększone zużycie paliwa
 • Dymienie podczas pracy silnika
 • Trudności z uruchomieniem zimnego silnika

Pogłębiające się problemy związane z wtryskiem paliwa z czasem prowadzą do spadku sprawności i trwałego uszkodzenia silnika. Mechanicy zalecają nie zwlekać z regeneracją układu wtryskowego.

„Każdy kierowca powinien regularnie dodawać preparat czyszczący do oleju napędowego, np. raz na 10-15 tys. km. To najskuteczniejsza metoda walki z postępującym zanieczyszczaniem precyzyjnych elementów wtryskiwaczy”

Podsumowując, dodatek do diesla czyszczący wtryski to niedrogi i prosty sposób na utrzymanie optymalnej, bezawaryjnej pracy układu wtryskowego w samochodowych i przemysłowych silnikach wysokoprężnych.

Podsumowanie

Dodatek do diesla czyszczący wtryski - skuteczna regeneracja wtryskiwaczy

Regularne stosowanie dodatku do diesla czyszczącego wtryski to najprostszy i najtańszy sposób na utrzymanie sprawności układu wtryskowego. Warto co 10-15 tys. km dolać do baku specjalny dodatek do paliwa czyszczący wtryski, który rozpuszcza osady i lakiernicze pozostałości osadzone w precyzyjnych elementach.

Objawami świadczącymi o konieczności regeneracji wtryskiwaczy są m.in. nierówna praca silnika, spadek mocy, wzrost zużycia paliwa oraz dymienie. W porę nie usunięte usterki prowadzą do poważnej, kosztownej awarii układu wtryskowego.

Podczas gdy zakup dodatku do diesla czyszczącego wtryski to wydatek rzędu kilkunastu - kilkudziesięciu złotych, to profesjonalny demontaż i czyszczenie wtryskiwaczy w warsztacie może kosztować nawet 3000-4000 zł. O wiele opłacalniej zapobiegać powstawaniu usterek niż później je usuwać.

Reasumując, dodawanie detergentów czyszczących do oleju napędowego jako zabieg profilaktyczny regularnie co kilkanaście tysięcy kilometrów to najlepsza metoda na utrzymanie optymalnej pracy silnika - zarówno w samochodzie, jak i w maszynach przemysłowych zasilanych olejem napędowym.

5 Podobnych Artykułów:

 1. Tanie auto części do 250 4 i 250 15 - nie czekaj, sprawdź teraz!
 2. Biegi samochodu - przewodnik
 3. Awaria skrzyni biegów - części, sterownik, kontrolka, naprawa
 4. Filtry Bosch - szeroki wybór wysokiej jakości produktów
 5. Czy można jeździć z uszkodzoną pompą wspomagania - Poradnik i konsekwencje
tagTagi
shareUdostępnij
Autor MIlena Wojciechowska
MIlena Wojciechowska

Moje artykuły na taxirondo.com.pl to podróżnicze opowieści z życia kierowcy taksówki. Jako pasjonat podróży i obserwator ludzkich historii, dzielę się fascynującymi przeżyciami z taksówki, ciekawostkami z miasta oraz poradami dla podróżujących. Inspiruję do odkrywania świata z perspektywy kierowcy.

Oceń artykuł
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
rating-fill
Ocena: 0.00 Liczba głosów: 0

Komentarze (0)

email
email

Polecane artykuły